יותר מ-10 שנים סבלה משחלות פוליציסטיות וממחזור ארוך ולא סדיר (מחזור = cycle, לא וסת) ונפשה נקעה מהסטרס שחוסר הסדירות גרם לה.

מצאה אותי בחיפושיה באינטרנט וצלצלה לקבוע, אחרי שהחליטה שהמיקוד שלי בטיפולי הרפלקסולוגיה והאנרגיה – מתאים לה.

נפגשנו לראשונה באוגוסט לפני 10 חודשים. היה לה ברור שזה מסע משותף בכמה רמות של מפגשים שבועיים, ולא טיפול קסם של כמה מפגשים בודדים.

ככל שהתקדמנו בזמן, קילפנו עוד ועוד שכבות, חוויות עבר החלו לצוף על פני השטח כאשר הייתה מוכנה רגשית להתמודד איתן.

כפות רגליה מאוד רכות וגמישות, הרגשתי בטיפול שאפילו כאשר אני נכנסת עמוק עד העצם כמעט – אין התנגדות. באישיותה היא רכה ומרצה, בורחת מעימותים ולא מביאה את רצונה האמיתי אל השיח עם הסובבים אותה. בילדותה נעקרה מהמקום בו גדלה והובאה למקום חדש, ללא הכנה וללא כלים להתמודדות, מה שגרם לה לתחוש...

אחד ההבדלים המהותיים בין הרפואה המשלימה (ההוליסטית) לבין הרפואה הקונבנציונלית (המערבית) הוא, שהרפואה המערבית מתמודדת עם הסימפטום והרפואה ההוליסטית מחפשת למצוא ולהתמודד עם הגורם לסימפטום.
לדוגמה, במקרים שאני מתמקדת בהם: כאשר יש קושי בכניסה להיריון, ברפואה המערבית בודקים את כל הגורמים הפיזיים אם אצל הגבר ו/או אצל האשה, ומתמודדים בהתאם בכל השלבים עד להפרייה חוץ-גופית (IVF = In Vitro Fertilization).
תפקידי כמטפלת הוליסטית באמצעות רפלקסולוגיה וביו-אורגונומיה הוא, לתמוך במטופלת במשך התהליך שהיא עוברת.
לעולם הטיפול שלי לא יהיה במקום טיפול קונבנציונלי אלא לצידו.
בנוסף לתמיכה הפיזית שאני נותנת לגוף באמצעות פתיחת צ'קרות (זרימת אנרגיה תקינה בגוף), באמצעות עיסוי, הרגעה והטענה של הגוף - בכף הרגל, תוך שיתוף המוח והשרירים ועוד, מתקיים גם טיפול ברמה האנרגטית של...

היא שלחה לי הודעה מהוססת בוואטסאפ בערבו של יום, שמסתובבת כבר כל היום עם צוואר תפוס ברמות שלא יכולה לסבול יותר, האם אוכל לקבל אותה עכשיו (!) ולעזור לה. "בוודאי", כתבתי לה. "בואי בכייף".

נכנסה בדלת עם פנים נפולות, לא יכולה לנשום מרוב כאב וכשעזרתי לה להתמקם על מיטת הטיפולים, נפלטה מפיה זעקת כאב.

לא רצתה לדבר, לא רצתה לשמוע, רק רצתה שאפעיל את מגע הקסם שלי (כפי שהיא קוראת לו) על כפות הרגליים שלה.

התחלתי בחימום והגמשת כפות הרגליים ואחרי כדקותיים היא אומרת: שום דבר לא כואב! בחצי שמחה חצי דאגה.

חכי, אמרתי לה, אני מכינה את כפות הרגליים שלך להתמודדות עם הכאב שתיכף יגיע. אין לי מה להיכנס בהן כמו בולדוזר, צריך בחוכמה ובהתחשבות.

ואכן הרגע הכואב הגיע. אין אפס, כל פעם שאני מכאיבה - אני רוצה לחבק ומתחילה להתנצל... קצת מזכיר לי את הרופא שיניים המקסים שהיה לי כשגרנו...

זוכרים את הטיפול ביו-אורגונומי שעשיתי לעצירות של חברה שלי? אז רציתי לשתף אתכם בחוויה אישית שלי, שעברתי בזמן הטיפול בה:

בסודי סודות אגלה לכם, ששניים מהנושאים שעלו לי טיפול, עברו בשקט, אבל הנושא השלישי: חניכיים ושיניים, לא התקבל ע"י השכל שלי. בטיפולים האלה, השכל עפ"י רוב הוא כשל (שימו לב להיפוך האותיות) והאמירה המתבקשת בטיפול כזה היא: שכל שב בצד. כי זה לא אני שמחליטה, זה תשובות שאני מקבלת על שאלות ששואלת. אני רק "צינור" להעברת המידע ובכדי להצליח בטיפול ביו, אני חייבת להיות באמון מלא. והנה נפלתי ברשתו של השכל וחשבתי לעצמי "באמא שלך, מה קרה פתאום שיניים וחניכיים באמצע החיים? מה הקשר?" ושמתי את זה בצד. סתם בשביל הקטע, שאלתי אותה בוואטסאפ אם יש לה בעיית שיניים/חניכיים כלשהי, ואחרי כמה דקות הגיעה התשובה: "כן יש לי קצת דלקת בחניכיים ועברתי השבוע טיפול בש...

יום חמישי בבוקר, ביחד עם הקפה אני מקבלת הודעה בוואטסאפ מחברה, בזו הלשון: "נועה, יש לי עצירות קשה וכאבים איומים. תעזרי לי בבקשה."
אחרי המחשבה הראשונית של "אוי, איזה מסכנה", חייכתי לעצמי בסיפוק שיש לי את הכלים ואני יכולה לעזור, וממש שמחתי שפנתה אלי.
אפשר לעזור ברפלקסולוגיה, אבל ברור לכם שכשאני פה והיא שם (בעיר אחרת), והיא צריכה עזרה מיידית, הכלי הנבחר הוא ביו-אורגונומי.

לטפל באנרגיות של הגוף שלה כדי לפתוח את הזרימה ולהביא לתזוזה בקצה מערכת העיכול שפונה החוצה.
הבחורה עומדת בפני טיפול IVF השבוע, והיה לי ברור שהעצירות באה מסטרס. לא תמיד הסטרס נמצא ברמת המודע.

לפעמים אנחנו חושבים שהכל בסדר ואנחנו ממש סבבה, אבל מתחת לפני השטח רוחשים להם הפחדים, החששות, המתח והדאגה.
פרסתי על השולחן את הספרים ובדקתי עם איזה ספר לטפל. בתוך הספר הנבחר, בדקתי באיזה נושאים ל...

"נו, אמא, מה קורה? מחכה לסיפור השבוע לבלוג שלך" כך הבת שלי, שבנוסף לכל העיסוקים שלה, לקחה על עצמה גם לנהל לי את האתר ואת הבלוג.
היום כבר יום שלישי, אמנם פעמיים כי טוב אבל בתכלס - חצי שבוע כבר עבר והיא ממתינה בנימוס ובסבלנות.
זה לא שאין לי מה להגיד. תמיד יש לי מה להגיד... זה בדיוק - יש לי יותר מידי מה להגיד ואז נכנס לפעולה "המוח ההגיוני" עם השיפוטיות והביקורתיות. זה שיודע הכי טוב מה נכון ובעיקר מה לא נכון ומטריף אותי בפטפטת שלו. אז בסוף אני שותקת. לא הבחירה הטובה ביותר אבל הנוחה ביותר.
המקום שהכי נוח להתחיל בו הוא גם הקרוב ביותר - הבית.
הבית שלי זה האיש שלי. החבר הכי טוב שלי. זה שמקבל אותי כמו שאני, שאוהב אותי ללא תנאי ומכיל אותי עד בלי די.
במשך כל השנים שאנחנו ביחד ובעיקר מאז שפניתי לתחום הטיפול הרפלקסולוגי, הוא הבהיר לי כבר מההתחלה שלא נהנה מטי...

בקורס ביו-אורגנומי האחרון, נוצר קשר מאוד חזק בתוך הקבוצה, ואנחנו נפגשות כל חודשיים בערך להחליף חוויות ומידע, לחזק ולהתחזק וסתם לשמוח אחת עם השניה.
את המפגש האחרון אני אירחתי בביתי ובתוך כל המולת השמחה הנייד שלי צלצל. קצת היססתי אם לענות או להתעלם ומשהו בי דחף אותי לענות.
בצד השני של הקו דיברה בחורה צעירה, אמרה שקיבלה המלצה עלי לטיפול רפלקסולוגי במטרה לזרז לידה. לרגע נעצרה ושאלה אם נוח לי לדבר באותו הרגע.
פרשתי לשקט של חדר השינה ועודדתי אותה להמשיך לדבר.
הבחורה, שנקרא לה בשם טלי, סיפרה שהיא בשבוע 40 להריונה, חיפשה מטפלת רפלקסולוגית לזרז את הלידה ושאלה אם אוכל לעזור לה.
"בוודאי שכן" עניתי לה, מתחילה לעבור במוחי בקדחתנות על הלו"ז הצפוף שלי באותו השבוע, מנסה למצוא שעה פנויה כי היה לי ברור שזה נושא שאינו סובל דיחוי.
הזמנתי אותה ליום המחרת בערב והיא כ...

 

כשמגיעים לטיפול עם רצון אמיתי לעשות שינוי בחיים – התת-מודע מוכן לשחרר, ואז הטיפול הרפלקסולוגי, כמו גם הטיפול הביו-אורגונומי יכולים מאוד לעזור.

בכף הרגל אפשר לראות גם את המצב הנפשי ולא רק את מצב האברים בגוף, כמו למשל המטופלת שהגיעה לפני כמה ימים עם כפות רגליים "ריקות". מה זה נקרא ריקות? עין מיומנת יכולה להבחין בזה אפילו לפני שנוגעים, אבל בנגיעה - אין שום התנגדות, והאצבע הנוגעת שוקעת ומגיעה בלחיצה עד העצם. שאלתי אותה אם מרגישה מרוקנת, נטולת כוחות ואנרגיה. הייתה מופתעת "איך עליתי על זה". במצב כזה, אני פותחת את הזרימה בגוף ושמה דגש על הזרמת דם והטענה.

נשמע לכם סינית? זו אמנם תורה מסין אבל עושים אותה גם בעברית...

אותו הדבר גם בעבודה אנרגטית (ביו-אורגונומי).

פתיחת צ'קרות, מרידיאנים והעלאת אנרגיה. או אז הגוף מוכן לאפשר ניקיון נפשי-רגשי.

המוח שלנו, שהוא שו...

 

ליאת, בת 29, בשבוע 26 להריונה הראשון. נעימה, ענוגה ועם בטן יפה.

במסגרת הטיפול הפולארי שעשיתי לה, הנחתי את ידיי על בטנה כדי לתת לה ולעובר אנרגיה.

שתינו הרגשנו את הזרמים שנכנסים אליה ומגיעים עד הפשוש הקטן.

חיכיתי בתנוחה הזאת כמה דקות, עד שהרגשתי שהזרמים פסקו. היא והוא קיבלו מספיק.

חייכנו עם לב פתוח והתחבקנו לפני שהלכה.

 

שלכם,

נועה

10 אצבעות הידיים כמובן.

אבל עשר האצבעות האלה יכולות רק לעסות אברים, מערכות ושרירים בכף הרגל או יכולות לגייס לטובת המטופל עוד טכניקות.

אחת מהטכניקות, למשל, נקראת הטיפול הפולארי (קוטבי) שמתבצע על הגב עצמו ופותח את הזרימה לאורך עמוד השידרה – מהעצה (הזנב) ועד C1 (החוליה העליונה שמשמשת כ"מרכזיה" בין כל הגוף למוח).

טיפול נעים שמראה לי מה רמת הזרימה ואיפה צריך עוד לפתוח. בד"כ אורך את עשר הדקות הראשונות של המיפגש ואחריו – הטיפול בכפות הרגליים מקבל עוצמה יותר גבוהה כי קווי התקשורת בגוף פתוחים.

שלכם,

נועה

Please reload

בלוג

שימוש באנרגיה כדרך חיים

קח אותי למעלה

עקבו אחריי

  • Facebook - White Circle